• Auteur/autrice de la publication :
  • Post category:healthblog
  • Temps de lecture :11 min de lecture

Tomēr jums nav nepieciešams papildinājums, lai iegūtu pietiekami daudz pilnvērtīgu olbaltumvielu

Ja vēlaties izklaidēties par mūsdienu skatījumu uz garīgo veselību, iesaku atrast un izlasīt dziesmas “Mans psihofarmakologs un es” vārdus. To var noklausīties vietnē YouTube. Tas ļaus jums justies labāk par sevi un problēmām, ar kurām saskaramies kopā kā sabiedrība.

Amerikas Savienotajās Valstīs tirgū ir pieejami vairāki testosterona pastiprinātāji. Tie visi apgalvo, ka paaugstina testosterona līmeni, paaugstina enerģijas līmeni un uzlabo vīrieša seksuālo dzīvi. Tomēr vai šie uztura bagātinātāji darbojas?

Galvenās līdzņemamās lietas:

  • Ja jums ir zema testosterona simptomi (erektilā disfunkcija, samazināta muskuļu masa, depresija), konsultējieties ar savu ārstu, lai noteiktu, vai jūsu testosterona līmenis ir patiešām zems.
  • Testosteronu paaugstinoši uztura bagātinātāji satur vitamīnu, minerālvielu un augu izcelsmes sastāvdaļu maisījumu (vidēji 8 sastāvdaļas vienā piedevā).
  • Lielākajai daļai šo sastāvdaļu nav pētījumu, kas dokumentētu to ietekmi uz testosterona līmeni cilvēkiem.
  • Tiešsaistes atsauksmes var būt nepatiesas un maldinošas.
  • Parunājiet ar savu ārstu. Ir daudz recepšu iespēju, kas palīdz atjaunot testosterona līmeni līdz normālam līmenim.

Kas ir testosterona pastiprinātāji?

Ir reklamēti un pieejami daudzi dabīgi testosterona pastiprinātāji, kas apgalvo, ka tie var paaugstināt testosterona līmeni. Šīs piedevas bieži ir vitamīnu, minerālvielu un augu sastāvdaļu kombinācija.

Vīriešiem novecojot, testosterona līmenis samazinās ar ātrumu aptuveni 0,4–2% gadā pēc 30 gadu vecuma sasniegšanas. Tas dažiem vīriešiem var izraisīt zema testosterona līmeņa simptomus, piemēram, erektilās disfunkcijas, samazinātu libido un samazinātu muskuļu masu. Testosterona pastiprinātāji apgalvo, ka maina šīs sekas un paaugstina testosterona līmeni.

Tomēr vai šie uztura bagātinātāji darbojas? Vai viņu apgalvojumi ir pamatoti ar zinātniskiem pētījumiem? Pirmkārt, apspriedīsim zemu testosterona līmeni.

Vai man ir zems testosterons?

Daudzi zema testosterona līmeņa simptomi, piemēram, erektilā disfunkcija, depresija un noguruma sajūta, var būt citu medicīnisku stāvokļu rezultāts. Turklāt vīriešiem ar zemu testosterona līmeni var nebūt nekādu simptomu.

Tādēļ, ja jums ir kādas bažas vai simptomi, ka jums varētu būt zems testosterona līmenis, jums jākonsultējas ar savu ārstu. Jūsu ārsts var pasūtīt asins analīzi, lai noteiktu testosterona līmeni. Viņi var arī noteikt, kas izraisa jūsu testosterona līmeņa pazemināšanos. Vēl svarīgāk ir tas, ka viņi var novērtēt citus apstākļus, kas var izraisīt jūsu simptomus.

Tāpēc nav ieteicams lietot testosterona pastiprinātāju, ja jums nav zems testosterona līmenis.

Man ir zems testosterona līmenis, vai šie pastiprinātāji darbojas?

Daudzās reklāmās par šiem testosterona pastiprinātājiem ir teikts, ka viņu apgalvojumus atbalsta zinātne. Tomēr daudzi pētījumi, uz kuriem tie atsaucas, tika veikti ar dzīvniekiem vai bija zemas kvalitātes pētījumi.

Novērtējot šo produktu patieso iedarbību, kļūst grūti, jo daudzi no šiem produktiem satur vairākas sastāvdaļas. Viens pētījums atklāja, ka vidēji tie satur 8 dažādas sastāvdaļas .

Novērtējot katru sastāvdaļu atsevišķi, vairāk nekā 61% nebija pētījumu par to ietekmi uz testosterona līmeni. Turklāt gandrīz 14% sastāvdaļu bija pretrunīga ietekme uz testosterona līmeni (ti, viens pētījums parādīja testosterona līmeņa paaugstināšanos, bet citā – samazināšanos).

Pētījumi, kas dokumentē šo uztura bagātinātāju efektivitāti attiecībā uz testosterona līmeni, ir maz, un tāpēc šos uztura bagātinātājus nevajadzētu uzskatīt par efektīviem.

Bet pārskatos teikts, ka tas ir efektīvs

Šī ir vēl viena problēma saistībā ar šo produktu vispārēju ieteikšanu. Tie bieži var būt maldinoši vai pat viltoti pārskati, kas pārspīlē šo uztura bagātinātāju priekšrocības.

Pētījumā, kurā tika izmantota filtrēšanas metode, lai identificētu iespējamās “nedabiskās” vai viltus atsauksmes, pozitīvo atsauksmju skaits ievērojami samazinājās. No kuriem 91% bija samazinājies atsauksmes par paaugstinātu libido, 93% samazinājums atsauksmes, kurās norādīta uzlabota izturība/spēks, un 60% samazinājums atsauksmes, kurās norādīta uzlabota erekcija.

Turklāt tika atklāts, ka tikai 19% pētījumu, kuros bija iesaistītas šo pastiprinātāju 10 galvenās sastāvdaļas, tika veikti ar cilvēkiem. No šiem pētījumiem tikai 30% no tiem parādīja testosterona līmeņa paaugstināšanos.

Testosteronu paaugstinoši uztura bagātinātāji parasti tiek reklamēti internetā, un tajos ir izteikti apgalvojumi par to efektivitāti. Tomēr daži pētījumi liecina par to ietekmi uz cilvēkiem, tāpēc tos nevar vispārēji ieteikt lietošanai. It īpaši, ja tirgū ir daudz produktu, kas ir izrādījušies droši un efektīvi, lai atjaunotu testosterona līmeni līdz normālam līmenim.

Lai gan profesionāli sportisti un kultūristi bieži reklamē uztura bagātinātājus, lai uzlabotu sniegumu, nozare ir neregulēta, un jaunieši var tikt mudināti lietot vielas, kas ir ne tikai nevajadzīgas un dārgas, bet arī potenciāli bīstamas.

Galvenās līdzņemamās lietas:

  • Muskuļu sintēze ir atkarīga no sinerģijas starp pretestības treniņu un olbaltumvielām.
  • Pilnvērtīgas olbaltumvielas nodrošina aminoskābju celtniecības bloku muskuļu sintēzei.
  • Kreatīns ir aminoskābe, ko ražo organisms, bet to var arī papildināt ar uzturu.
  • Anaboliskie steroīdi ir organisma dabiskā androgēnā hormona – testosterona (T) – sintētiska versija.
  • T-pastiprinātājus plaši pārdod jauniem sportistiem, taču tie rada nopietnus veselības apdraudējumus.
  • Pirms apsvērt uztura bagātinātāju, sāciet ar lētām un drošām veiktspēju uzlabojošām izmaiņām savā rutīnā: diētu, hidratāciju un miegu, lai atveseļotos.
  • Nepārspīlējiet ar gaļu — ēdot 16 unces smagu steiku, netiks iegūta mārciņa jaunu muskuļu.

Lai izveidotu muskuļus, jums ir nepieciešamas trīs lietas: pretestības treniņš, olbaltumvielas un atveseļošanās. Pretestības treniņš un olbaltumvielu patēriņš sinerģiski stimulē muskuļu augšanu , kas nozīmē, ka jums ir jādara abi, lai palielinātu savus ieguvumus.

Uztura bagātinātāju nozare ir izmantojusi šīs zināšanas gadiem ilgi, reklamējot aminoskābes un olbaltumvielu pulverus, taču patiesība ir tāda, ka mēs jau ražojam (endogēni) pareizās aminoskābes un hormonus, lai veidotu muskuļus. Tas nozīmē, ka labs uzturs, kas vērsts uz olbaltumvielu uzņemšanas palielināšanu pēc treniņa, var palīdzēt paātrināt muskuļu attīstības (vai “apjomošanas”) procesu.

Lai izveidotu muskuļus, jūsu ķermenim ir nepieciešama piekļuve aminoskābēm, kas veido celtniecības bloku, no kurām dažas ir jāatrod ar uzturu, jo tās nevar iegūt endogēnā veidā. Sūkalu proteīns ir pilnvērtīga proteīna piemērs, jo tas satur visas neaizvietojamās aminoskābes viegli pieejamā veidā, kā arī satur sazarotās ķēdes aminoskābes (BCAA), kas ir būtiskas muskuļu masas veidošanai.

No otras puses, anaboliskais steroīds ir sintētisks hormons – mākslīga testosterona versija, kas stimulē muskuļu proteīnu sintēzi. Pārdomāta uztura bagātināšana ir drošāka un lētāka nekā uztura bagātinātāji.

Olbaltumvielu piedevas un aminoskābes var palīdzēt veidot spēku, apjomu

Olbaltumvielu piedevas, piemēram, sūkalas, palīdz nodrošināt pietiekamu daudzumu neapstrādātu muskuļu sintēzes bloku: aminoskābju. No 20 aminoskābēm 11 tiek ražotas organismā, bet deviņas tiek uzskatītas par “ neaizvietojamām ”, kas nozīmē, ka tās neražo ķermenis, un tās ir jāatrod pārtikā. Sūkalas ir pilnvērtīgs proteīns , kas spēj nodrošināt visas deviņas neaizvietojamās aminoskābes un BCAA, kas nepieciešami muskuļu veidošanai. Tomēr jums nav nepieciešams papildinājums, lai iegūtu pietiekami daudz pilnvērtīgu olbaltumvielu. Pietiek ar dzīvnieku olbaltumvielām, kas atrodamas gaļā, mājputnu gaļā, zivīs, olās un piena produktos. Augu bāzes pilnvērtīgie proteīni ietver kvinoju, griķus, kaņepju sēklas, zilaļģes un sojas pupas.

Kreatīns ir aminoskābe sarkanajā gaļā un jūras veltēs, bet to ražo arī aknas, nieres un aizkuņģa dziedzeris no trim aminoskābēm (arginīns, glicīns un metionīns) un uzglabā muskuļos kā fosfokreatīnu. Starptautiskā Sporta uztura biedrība saka, ka kreatīns var ne tikai uzlabot vingrinājumu veiktspēju, bet arī var palīdzēt novērst un/vai samazināt traumas smagumu, uzlabot rehabilitāciju pēc traumām un palīdzēt sportistiem izturēt lielas treniņu slodzes. Nesen veiktais randomizēts kontrolēts pētījums ar nelielu jauno sportistu grupu atklāja, ka kreatīna papildināšana pēc treniņa 0,1 gramu/kg katru dienu bija efektīva muskuļu spēka un izturības veidošanā, salīdzinot ar placebo.

Viena svarīga atšķirība ir tā, ka kreatīns, lai gan kreatīns var palīdzēt palielināt spēku, tam nav tiešas ietekmes uz muskuļu masas veidošanos, un tas nav anaboliskais steroīds, piemēram, testosterons.

Anaboliskie līdzekļi (steroīdi)

Testosterons (« T ») ir dzimumhormons, ko organismā ražo vīrieši (un sievietes), kas veicina kaulu blīvumu un muskuļu masu, ar maksimālo ražošanu vēlīnā pusaudža vecumā (parasti 18-19 gadu vecumā). Lai gan sievietes neražo tik daudz testosterona kā vīrieši, American Council on Exercise norāda, ka sievietes joprojām var novērot spēka pieaugumu par 20 līdz 40%, ja vairākus mēnešus ir trenējies. T palielināšanai, izmantojot anaboliskos līdzekļus vai “roīdus”, ir nopietnas sekas veselībai un var rasties atkarība.

Ja es vēlos palielināt savu sniegumu ar anabolisko savienojumu, kādas blakusparādības es varētu sagaidīt?

Nesenā metaanalīzē anabolisko steroīdu lietošana izraisīja gonadotropīna līmeņa pazemināšanos, kas prasīja 13–24 nedēļas, lai atgrieztos sākotnējā stāvoklī. Gonadotropīni ir hormoni, kas regulē sēklinieku un olnīcu darbību. Pēc lietošanas pārtraukšanas testosterona līmenis saglabājās zemāks, salīdzinot ar sākotnējo līmeni; sēklinieku lieluma, kā arī spermas struktūras un funkciju samazināšanās un ginekomastija tika novērota arī vismaz četrus mēnešus pēc lietošanas pārtraukšanas. Citi vīriešu kultūristu novērojumi reālajā pasaulē ietver matu izkrišanu un tauku nogulsnēšanos.

Kā es varu samazināt risku, vienlaikus palielinot atlīdzību?

T-pastiprinātāji ir plaši pieejami internetā, taču ir pieejami ierobežoti pētījumi ar cilvēkiem, lai novērtētu drošību un efektivitāti. Ir grūti pārtraukt T-pastiprināšanas ciklu, jo jūs jutīsities sliktāk, kamēr atjaunosies endogēnā produkcija. (Citiem vārdiem sakot, sēklinieki saraujas, lietojot T-pastiprinātāju, jo tiem nav jāveido testosterons. Normālas ražošanas un izmēra atjaunošanai nepieciešami mēneši.)

Lai iegūtu papildinformāciju, apmeklējiet vietni https://folifort-official.top/lv/ .

Contents