• Auteur/autrice de la publication :
 • Post category:healthblog
 • Temps de lecture :7 min de lecture

Jakie są wczesne oznaki cukrzycy typu 2?

Cukrzyca typu 2 powoduje, że poziom cukru we krwi staje się zbyt wysoki. Rozpoznanie wczesnych objawów i objawów tego przewlekłego stanu może spowodować wcześniejsze leczenie osoby, co zmniejsza ryzyko poważnych powikłań.

Cukrzyca typu 2 jest częstym stanem. Raport z 2017 r. Z Centers for Disease Control and Prevention (CDC) wykazał, że 30,3 miliona dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma cukrzycę. W raporcie oszacowano również, że kolejne 84,1 miliona dorosłych w USA ma przedcukrzycę.

Osoby z przedcakerem mają wyższy poziom cukru we krwi, ale lekarze nie uważają ich za cukrzycę. Według CDC osoby z przedcukrzycą często rozwijają cukrzycę typu 2 w ciągu 5 lat, jeśli nie otrzymają leczenia.

Początek cukrzycy typu 2 może być stopniowy, a objawy mogą być łagodne we wczesnych stadiach. W rezultacie wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że mają ten stan.

W tym artykule patrzymy na wczesne oznaki i objawy cukrzycy typu 2 oraz znaczenie wczesnej diagnozy. Omawiamy również czynniki ryzyka rozwoju tego stanu.

Wczesne objawy i objawy

Wczesne objawy cukrzycy typu 2 mogą obejmować:

1. Częste oddawanie moczu

Gdy poziom cukru we krwi jest wysoki, nerki próbują usunąć nadmiar cukru, odfiltrowując go z krwi. Może to prowadzić do częściej oddawania moczu, szczególnie w nocy.

2. Zwiększone pragnienie

Częste oddawanie moczu, które jest niezbędne do usunięcia nadmiaru cukru z krwi, może spowodować utratę dodatkowej wody. Z czasem może to powodować odwodnienie i prowadzić do osoby bardziej spragnionej niż zwykle.

3. Zawsze czując się głodny

Ciągłe głód lub pragnienie może być wczesnymi oznakami cukrzycy typu 2.

Osoby z cukrzycą często nie mają wystarczającej ilości energii z jedzenia.

Układ trawienny rozkłada jedzenie na prosty cukier zwany glukozą, którego ciało zużywa jako paliwo. U osób z cukrzycą niewystarczająca ilość tego glukozy przesuwa się z krwioobiegu do komórek organizmu.

W rezultacie osoby z cukrzycą typu 2 często czują się stale głodne, niezależnie od tego, jak ostatnio jedzą.

4. Czucie się bardzo zmęczeni

Cukrzyca typu 2 może wpłynąć na poziom energii danej osoby i powodować, że czują się bardzo zmęczone lub zmęczeni. To zmęczenie występuje w wyniku niewystarczającego cukru przechodzącego z krwioobiegu do komórek organizmu.

5. Rozmycie widzenie

Nadmiar cukru we krwi może uszkodzić małe naczynia krwionośne w oczach, co może powodować rozmyte widzenie. To rozmyte widzenie może wystąpić w jednym lub obu oczach i może przyjść i odejść.

Jeśli osoba z cukrzycą przechodzi bez leczenia, uszkodzenie tych naczyń krwionośnych może stać się poważniejsze, a trwałe utrata wzroku może ostatecznie występuje.

6. Powolne gojenie się skaleczeń i ran

Wysoki poziom cukru we krwi może uszkodzić nerwy ciała i naczynia krwionośne, które mogą zaburzać krążenie krwi. W rezultacie nawet małe skaleczenia i rany mogą potrwać tygodnie lub miesiące. Powolne gojenie się ran również zwiększa ryzyko infekcji.

7. Mrowienie, drętwienie lub ból w dłoni lub stóp

Wysoki poziom cukru we krwi może wpływać na krążenie krwi i uszkodzić nerwy organizmu. U osób z cukrzycą typu 2 może to prowadzić do bólu lub uczucia mrowienia lub drętwienia w dłoniach i stopach.

Ten stan jest znany jako neuropatia i z czasem może się pogorszyć i prowadzić do poważniejszego Powikłania, jeśli dana osoba nie otrzyma leczenia cukrzycy.

8. Łaty ciemnej skóry

plamy ciemnej skóry tworzące się na zmarszczkach szyi, pachy lub pachwiny mogą również oznaczać wyższe ryzyko cukrzycy. Te łatki mogą wydawać się bardzo miękkie i aksamitne.

Ten stan skóry jest znany jako Acanthosis Nigricans.

9. Swędzenie i infekcje drożdży

Nadmiar cukru we krwi i moczu zapewnia pokarm do drożdży, co może prowadzić do infekcji. Infekcje drożdżakowe zwykle występują na ciepłych, wilgotnych obszarach skóry, takich jak usta, obszary narządów płciowych i pachy.

Dotknięte obszary są zwykle swędzące, ale osoba może również doświadczać spalania, zaczerwienienia i zaczerwienienia i bolesność.

Znaczenie wczesnej diagnozy

Wczesna diagnoza może pomóc w zapobieganiu powikłaniom.

Rozpoznanie wczesnych oznak cukrzycy typu 2 może pozwolić osobie uzyskać osobie na uzyskanie A Diagnoza i leczenie wcześniej. Uzyskanie odpowiedniego leczenia, wprowadzanie zmian w stylu życia i kontrolowanie poziomu cukru we krwi może znacznie poprawić zdrowie i jakość życia osoby oraz zmniejszyć ryzyko powikłań.

Bez leczenia uporczywie wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do ciężkiego i ciężkiego Czasami powikłania zagrażające życiu, w tym:

 • Choroba serca
 • Uszkodzenie nerwów lub neuropatia
 • Problemy z stopami
 • Choroba nerek , co może spowodować, że osoba wymaga dializy
 • Choroba oczu lub utrata widzenia
 • Problemy seksualne zarówno u mężczyzn, jak i kobiet

Nieleczona cukrzyca może Prowadzi również do hiperosmolarnego hiperglikemicznego zespołu nieketotycznego (HHNS), co powoduje ciężki i trwały wzrost poziomu cukru we krwi. Choroba lub infekcja zwykle wywołuje HHN, co może wymagać hospitalizacji. Ta nagłe powikłanie ma tendencję do wpływu na osoby starsze.

Utrzymanie poziomu cukru we krwi jest kluczowe dla zapobiegania niektórym z tych powikłań. Im dłużej niż poziom cukru we krwi pozostaje niekontrolowany idealica opinia, tym wyższe ryzyko innych problemów zdrowotnych.

Czynniki ryzyka cukrzycy typu 2

Każdy może rozwinąć cukrzycę typu 2, ale niektóre czynniki mogą wzrosnąć ryzyko osoby. Te czynniki ryzyka obejmują:

 • w wieku 45 lat lub starszych
 • Życie trybem życia siedzącego
 • Brakuje nadwagi lub otyłej
 • Jedzenie niezdrowej diety
 • Posiadanie rodziny cukrzycy
 • Posiadanie zespołu policystyczny lub udarem
 • Prediabetes
 • Pisania pochodzącego z Afroamerykanów, Alaski, Latynosów lub Latynosów, Indian amerykańskich, azjatyckich, rodzimy>

  Wynos

  Cukrzyca typu 2 jest częstym stanem, który powoduje wysoki poziom cukru we krwi. Wczesne objawy i objawy mogą obejmować częste oddawanie moczu, zwiększone pragnienie, zmęczenie i głodne, problemy z widzeniem, powolne gojenie się ran i infekcje drożdży.

  Każdy, kto doświadcza możliwych objawów cukrzycy, powinien zobaczyć lekarza dla Ocena, zwłaszcza jeśli mają inne czynniki ryzyka rozwoju tego stanu. Wczesne wykrywanie i leczenie cukrzycy typu 2 może poprawić jakość życia osoby i zmniejszyć ryzyko poważnych powikłań.

  Posiadanie systemu wsparcia, który rozumie, jak to jest mieć diagnozę i żyć z typem 2 Cukrzyca jest niezbędna. T2D Healthline to bezpłatna aplikacja, która zapewnia wsparcie poprzez rozmowy jeden na jednego i dyskusje w grupach na żywo z ludźmi, którzy ją dostają. Pobierz aplikację na iPhone’a lub Androida.

  Przeczytaj artykuł w języku hiszpańskim.

 • Typ 2
 • Pediatrics/Children’s Health

Medical News ma dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents