Какви са немедогенни продукти за грижа за кожата?
Некомедогенното вещество е това, което няма потенциал да запуши порите в кожата. Продуктите с „некомедогенни“ на етикета твърдят, че не причиняват блокирани пори.
вещества, които могат да причинят комедони или блокирани пори, са известни като „комедогенни“.
Някои примери за нецемедогенни Съставките включват алое вера, витамин С и глицерин. Някои комедогенни съставки, открити в козметиката, включват какаово масло, ланолин, кокосово масло и пшенично зародишно масло.
Администрацията по храните и лекарствата (FDA) не регулира използването на термина „некомедогенно“. Това означава, че няма стандартизирано определение за това, което се счита за нецемедогенно и че продуктите, обозначени като такива, не трябва да се подлагат на строги тестове, за да се прецени дали те запушват порите.
Освен това голяма част от информацията за комедогенните съставки идва от това, че идва от съставките на комедогенните съставки, идва от компогенни съставки Проучвания на животни, които се проведоха преди 2013 г.
Това каза, че това може да помогне на хората, предразположени към акне, ако изберат нецемедогенни продукти, тъй като на теория те имат по -малък риск от влошаване на състоянието.
В тази статия ще разгледаме предимствата на некомедогенната грижа за кожата и ще изброим някои общи немедогенни и комедогенни съставки и други атрибути, които да търсите в продуктите на акне.
Как помагат немедогенните продукти?
Всички форми на акне започват с космения фоликул или порите да се запушват. Това е известно като комедон. Редица фактори могат да допринесат за комедоните, включително естествените масла на кожата, мъртвата кожа, грима или други продукти, които се забиват в порите.
Нецемедогенните продукти твърдят, че не съдържат съставки, които имат потенциал да направят това и следователно, че имат по -малък риск от причиняване на черни точки или бели глави.
Хората, които намират, че определена козметика Причините за пробивите могат да се възползват от преминаването към нецемедогенни продукти. Освен това е разумна предпазна мярка, ако някой не е сигурен какво причинява акнето им.
Въпреки това, продукт, който е немедогенен, не означава непременно, че продуктът е добър за лечение на съществуващо акне. Този термин означава само, че продуктът няма да влоши uromexil forte мнения акнето.
Освен това е важно да се отбележи, че нито един управляващ орган не регулира използването на термина „некомедогенен“. Това означава, че всяка компания може да го използва, без да има доказателство, че продуктът им наистина е неспособен да блокира порите. Ако някой не е сигурен какво да опита, може да се възползва от говорене с дерматолог.
ли са нецемедогенни и без масло са едно и също нещо?
Не, тези термини имат различни значения. „Без масло“ означава, че даден продукт не съдържа никакъв вид масло.
Някои приемат, че тъй като наличието на мазна кожа е свързано с акне, всички масла трябва да причинят акне. Компаниите понякога създават формули без масло, които да се харесат на тези с мазна кожа.
Въпреки това, не е ясно дали всички масла са комедогенни. Докато маслото от кожата или себум може да блокира порите, има и други, които изглежда имат нисък риск от причиняване на комедони. Те включват:
- Масло от жожоба
- Масло от шафран
- Бадемово масло
Така че може да е възможно за Продукт, съдържащ масло, да бъде немедогенен или много нисък комедогенен. По подобен начин продукт без масло може да бъде комедогенен, ако съдържа други съставки за блокиране на порите.
Като цяло, най-добре е да се приоритизират некомедогенни продукти или продукти, които са едновременно нецемедогенни и без масло.
Списък на комедогенните съставки
Голяма част от информационните, които дерматолозите имат за комедогенни съставки, идва от проучване от 1984 г. за зайци. Изследователите откриха, че следните съставки причиняват комедони:
- Изопропил палмитат
- Изопропил изостеарат
- Бутил стеарат
- Изостерил неопентаноат
- Миристил миристат
- Децил олеат
- Octyl Stearate
- Octyl Palmitate
- Изоцетил стеарат
- пропилен гликол-2 (ppg-2)
- Ланолин, който идва от вълна
- производни на въглищния катран, като D & C червени багрила
Тъй като това проучване е старо и включва животни, а не хора, не е ясно дали неговите открития се прилагат за човешката кожа.
Други изследвания гласи, че следните съставки могат да бъдат комедогенни:
- Петролни производни, като петролатум и минерално масло
- Олеинова киселина, което е a Основен компонент на зехтина
- Какаово масло, според наблюдателно проучване от 2019 г.
- Натриев лаурил сулфат (SLS)
- Екстракти от водорасли
- Кокосово масло
- Маслото от пшенично зародиши
- палмово масло
- Масло от ленено семе
Тъй като Европейската комисия забрани тестване на животни за козметика През 2013 г. учените започнаха да използват нов начин за определяне дали нещо е комедогенно. Известен е като QSAR модел и включва компютър, предсказващ колко вероятно е веществото да блокира порите въз основа на молекулната му структура.
Списък на некомедогенни съставки
Стотици съставки са потенциално нецемедогенен. Някои от съставките, за които се знае, че са нецемедогенни или ниски комедогенни, включват:
- Алое вера
- Hagel Hazel
- Розова вода
- Витамин С
- Витамин Е
- Алънтоин
- Силикони, като диметикон
- Глицерин
- Цетиарил алкохол
- Полиетилен гликол
- Натриев хиалуронат, форма на хиалуронова киселина
- Кармин
съставки, които да търсите в продуктите на акне
Когато купувате продукти без рецепта за акне, е важно да търсите не само за немедогенни опции, но и за продукти, които съдържат активни съставки, които помагат за лечение и лечение на акне.
Някои примери От тези съставки включват:
- Бензоил пероксид
- Бета хидрокси киселини, като салицилова киселина
- ретинол и други ретиноиди
- Азелаинова киселина
Някои от тези съставки увеличават чувствителността на кожата към UV светлината. Поради тази причина Американската академия по дерматология (AAD) препоръчва използването на SPF от 30 или повече всеки ден, докато използва киселини или ретиноиди.
Основна рутина за грижа за кожата за някой с акне може да включва следните стъпки в Сутринта:
- Нежен почистващ препарат за отстраняване на излишното масло
- Некомедогенен овлажнител
- Нецемедогенен слънцезащитен крем
Ако човек носи грим, той също трябва да избере нецемедогенни или минерални продукти, където е възможно.
Вечерта, може да използва:
- Почистване за премахване за премахване Масло или грим
- Лечение с акне, съдържащо една активна съставка, като ретинол
- Некомедогенен овлажнител
Това е мит, че кожата с акне прави не се нуждаят от влага. AAD препоръчва да се прилага подходящ овлажнител веднъж дневно, за да хидратира кожата.
Научете повече за рутинните процедури за грижа за кожата и най -добрата поръчка за прилагане на продукти.
Може ли нецемедогенните продукти все още да причиняват пробиви?
Да, некомедогенните продукти все още могат да причинят пробиви при някои обстоятелства.
FDA не моли компаниите да докажат, че продуктите им са некомедогенни. Това означава, че някои продукти все още могат да бъдат комедогенни, въпреки етикетирането им.
Освен това, всичко, което се хваща в порите, включително мъртвите кожни клетки, може да причини пробив. Така че е възможно някой да използва нецемедогенни продукти да все още ще получи акне. Това важи и за хората с акне, причинено от основно състояние, като синдром на поликистозни яйчници.
Някои продукти също съдържат потенциално дразнещи съставки или вещества, които са обикновени алергени. Това може да причини контактен дерматит, вид екзема, който понякога наподобява пъпки.
Винаги тествайте нови продукти на по -малко видима зона на кожата, например на предмишницата, преди да се приложи към лицето. Това може да позволи на някой да прецени, ако го толерира.
Резюме
нецемедогенните вещества нямат почти никакъв риск от блокиране на порите и причиняване на акне. Продуктите, които имат този етикет, не трябва да съдържат съставки, за които е известно, че причиняват нови лезии на акне.
Въпреки това, тъй като FDA не регулира използването на този термин, си струва да разгледате съставките, които продуктът съдържа, за да види дали наличните изследвания доказват, че не блокират порите.
Некомедогенната грижа за кожата и козметичните продукти може да помогне за намаляване на пробивите на акне, но за да се помогне за лечение и заздравяване на акне, могат да бъдат необходими активни съставки или лекарства. Човек може да пожелае да говори с дерматолог за това, ако акнето е постоянна грижа.
- Козметичната медицина/пластичната хирургия
Медицински новини днес има строги насоки за снабдяване и рисува и рисува Само от рецензирани проучвания, академични изследователски институции и медицински списания и асоциации. Избягваме да използваме висши референции. Ние свързваме първични източници – включително проучвания, научни справки и статистика – във всяка статия, както и ги изброяваме в раздела за ресурси в долната част на нашите статии. Можете да научите повече за това как гарантираме, че съдържанието ни е точно и актуално, като прочетете нашата редакторска политика.
Contents
- Как помагат немедогенните продукти?
- ли са нецемедогенни и без масло са едно и също нещо?
- Списък на комедогенните съставки
- Списък на некомедогенни съставки
- съставки, които да търсите в продуктите на акне Когато купувате продукти без рецепта за акне, е важно да търсите не само за немедогенни опции, но и за продукти, които съдържат активни съставки, които помагат за лечение и лечение на акне. Някои примери От тези съставки включват: …
- Може ли нецемедогенните продукти все още да причиняват пробиви?
- Резюме